Osim brižnom njegom sezonskoga cvijeća i uređenjem zelenih površina, komunalni su radnici proljeće pozdravili postavljanjem kućica za ptice u pet manjih parkova na lokacijama koje je predložio Marin Vitman, učenik trećega razreda Ekonomske škole, a odobrio Grad Đakovo. Kućice na drveću pojavile su se u Parku pobjede, Parku Mirka Kladarića, parku uz OŠ Josipa Antuna Ćolnića i u dva parkića u četvrti Vila. Kao zaljubljenik u prirodu, Marin je lani u Osijeku sudjelovao na radionici udruge Bioteka o aktivizmu mladih u zaštiti prirodnog krajolika, na kojoj je uočio potrebu postavljanja skloništa za ptice, pa je inicirao njihovu izradu.

Za nastanak kućica zaslužni su učenici Ekonomske škole “Braća Radić” uz pomoć profesora i domara. Mladim je ekonomcima partner u zelenoj inicijativi bio Univerzal koji se i ovaj put pokazao kao odgovorna tvrtka i prijatelj prirode.