Što je otpad? Kako nastaje i tko ga proizvodi? Je li otpad smeće? Kako ga razdvojiti i ponovno upotrijebiti? Koji su korisni sastojci otpada? Što učiniti s organskim otpadom? Može li se otpad pretvoriti u energiju?! Koliko otpada koji se može vratiti u proizvodnju završava u zelenoj posudi? Kako linearnu ekonomiju zamijeniti kružnom?! Koliko otpada recikliramo, a koliko bacamo? Kako “pametno” i održivo gospodariti otpadom? Možemo li smanjiti količinu miješanog otpada na odlagalištu? Što svatko od nas može učiniti za čišći i zdraviji okoliš?

Odgovore na ova, ali i brojna druga pitanja doznajte u subotu 27. travnja na Strossmayerovu trgu u Đakovu u 9.30 na edukativno-zabavnoj manifestaciji “O okolišu ne dvoji, otpad odvoji!” u povodu Dana planeta Zemlje.

Grad Đakovo i Turistička zajednica grada Đakova pripremili su niz poučno-kreativnih radionica i natjecanja prilagođenih mališanima i djeci školskoga uzrasta u društvu edukatora, vile Zvončice i tete Crtalice, kraće predavanje stručnjaka za gospodarenje otpadom, vožnju i zabavu na eko-vrtuljku, a u 11.30 pop-rock koncert benda Pravila igre! Sve sudionike radionica očekuju prigodni pokloni. Partner je gradski komunalac Univerzal.

Pridružite nam se ove subote pred katedralom, zajedno gradimo svijest o čistom okolišu i zdravijemu životu, razdvojimo otpad prije negoli otvorimo poklopac zelene posude, ponovno upotrijebimo, reciklirajmo, budimo grad bez smeća, igrajmo se, učimo, zabavimo i čuvajmo Zemlju.

Projekt edukativno-informativnih aktivnosti “O okolišu ne dvoji, otpad odvoji!” Grada Đakova financiran je sredstvima Kohezijskog fonda Europske unije.