Đakovo se probudilo na -5°C stupnjeva i s dva nova centimetra snijega pokrivenog ledenom korom. Snijeg je rano jutros zamijenila kiša koja se smrzavala u dodiru s tlom. Zimska je služba u takvim okolnostima novi dan ponovno dočekala na terenu, plužeći snijeg na važnijim prometnim pravcima, prilazima Domu zdravlja, interventnim službama, vrtićima, školama, kolodvorima i javnim ustanovama, te čisteći nogostupe, što su primarne lokacije po rasporedu prioriteta.

Prve su Univerzalove posade bile aktivne sinoć, kada su od 20 sati usponi posipavani solju i sipinom.

Tijekom jutra i prijepodneva komunalni radnici lopatama proširuju staze u centru i pješačke zone. Bez obzira na teške uvjete rada, prikupljanje i odvoz plastike u gradu odvija se po uobičajenom rasporedu.