Snijeg, koji pada od jučer poslijepodne (19. veljače), počeo se noćas zadržavati na tlu, pa je Univerzalova Zimska služba od 5 sati sa svom raspoloživom mehanizacijom na terenu. Nakon što su sve frekventnije prometnice i rizične točke na kolnicima posute solju i sipinom, ralice Zimske službe prionule su pluženju gradskih, prigradskih i lokalnih pravaca po planu prioriteta. Prednost su u čišćenju jutros, kao i obično, imale zone oko vrtića, škola, interventnih službi te ostalih javnih ustanova. Neprestano se također čiste nogostupi i parkirališta, počevši od onih u gradskome središtu.

Snijeg nije nimalo zasmetao Univerzalovoj Čistoći. Odvoz miješanog komunalnoga otpada, unatoč vremenskim prilikama i gužvi u prometu, odvija se po redovnom kalendaru odvoza.