Zelenom čistkom, čiji su nositelji Grad, Turistička zajednica, Univerzal, Đakovački vodovod i Hrvatske vode, prikupljeno je u svega nekoliko sati više od 50 tona otpada! U čišćenju okoliša izletištâ Bajera i Jošave, poljskih putova, kanala, saniranju divljih deponija i uređenju drugih javnih površina na gradskom području, poput one uz igralište na Vili i u Gundulićevoj ulici, aktivno su sudjelovali lovci, ribolovci, izviđači i ostali volonteri. Sav skupljeni otpad, koji je preuzeo i zbrinuo Univerzal, za sobom su ostavili nesavjesni građani, pa ne čudi da je očuvanje prirode i razvoj svijesti o odgovornom ponašanju prema otpadu i okolišu osnovna poruka ove već redovne proljetne ekološke akcije.

– Grad Đakovo je zemljište neposredno uz Bajere odlučio dati na korištenje Kinološkom centru, s obzirom da će se na površini ispod Strossmayerovog perivoja, koju sada koriste kinolozi, graditi nova Ekonomska škola, izvijestio je s konferencije za medije sazvane upravo na Bajerima gradonačelnik Zoran Vinković. Podsjetio je kako je slično riješen i problem prostora budućeg azila za životinje, koji će na gradskom zemljištu prema Pisku formirati Udruga za zaštitu životinja.