Mjesec je dana otkako su dovršeni svi projektom predviđeni građevinski zahvati u sklopu energetske obnove zgrade broj 20 na Vijencu kardinala Alojzija Stepinca, što joj je donijelo mnoge funkcionalne prednosti u odnosu na prijašnje stanje, ali i novu estetsku dimenziju.

Prije nego je dobila nove, tople i ugodne boje, na Dvadesetici je obavljen čitav niz majstorskih radova – zidarskih, limarskih, izolacijskih, kamenarskih i keramičarskih, svi su stanovi i zajednički prostori zgrade dobili novu PVC stolariju, izvedena je izolacija prema negrijanom i neprohodnom tavanu, kao i hidoizolacija balkona, i instaliran sustav zaštite od munje.

Unatoč tome, proces energetske obnove ovog objekta sa 16 stambenih jedinica, izgrađenoga 1974. godine, još nije službeno završen, sve dok se ne obavi energetski pregled i umjesto dosadašnjega E zgradi dodijeli novi energetski razred u skladu s očekivanom više nego prepolovljenom potrošnjom energije.

Za projekt je poboljšanja energetske učinkovitosti Dvadesetice, vrijedan 857.117 kuna, Univerzal kao upravitelj u sklopu programa “Obnovljene zgrade više štede, više vrijede” osigurao bespovratnih 478.648 kuna iz Europskoga fonda za regionalni razvoj, što je 56% ukupnih sredstava! Razliku do pune cijene investicije financiraju stanari kreditom poslovne banke s vrlo povoljnom kamatom od 5%, umanjenom za subvenciju Osječko-baranjske županije i Grada Đakova.