U povodu Dana planeta Zemlje 22. travnja Ekonomska škola “Braća Radić”, uz podršku gradskog komunalca Univerzala, organizirala je sadnju Drvoreda generacije 2017./18. u neposrednoj blizini Gradskih bazena, na lokaciji koju je lani u suradnji s Gradom za prvi drvored u nizu i cijeli zeleni projekt odabrao upravo Univerzal.

Želeći kod vršnjaka razviti osjećaj za suživot s prirodom i odgovornost modernog življenja, a kod sugrađana ojačati svijest o potrebi očuvanja okoliša, maturanti Ekonomske škole zasukali su rukave, dohvatili lopate i zasadili šest novih stabala crvenolisnog i zelenolisnog javora. Svako mlado drvo nosi i pripadajuću pločicu s istaknutim razredom koji ga je zasadio. Sadnice, alat, tehničku i stručnu potporu mladima su osigurali Univerzalovi djelatnici.

Osim što obogaćuju okoliš Gradskih bazena, javori ostaju trajni spomen ovogodišnjoj generaciji ekonomista, komercijalista, poslovnih tajnika i prodavača na njihovu mladost i srednju školu kao najljepše životno doba, a usto su korak više k budućem Parku generacija. Projekt su inicirale profesorice Ekonomske škole, koja već godinama ima status eko-škole, Bernardica Šušak i Brankica Radonić.