Obavljanje javne usluge skupljanja, odvoza i zbrinjavanja otpada od 1. ožujka 2019. na području Općine Strizivojna preuzima trgovačko društvo Univerzal, kojemu je Općina Strizivojna jedan od suvlasnika.

Usluga obuhvaća odvoz miješanoga otpada jednom tjedno te mjesečni odvoz reciklabilnog papira i plastike, pohranjenih u posebno označenim vrećama. Biorazgradivi će otpad korisnici s područja Općine zbrinjavati u komposterima.

Za potrebe odlaganja miješanoga komunalnog otpada svaki će korisnik javne usluge dobiti novu zelenu posudu volumena 120 L s istaknutim logom i nazivom općine, no molimo mještane da dotad ne koristite nove posude koje će dobiti ovih dana.

U skladu sa Zakonom o održivome gospodarenju otpadom (NN 94/13, 73/17), Uredbom o gospodarenju otpadom (NN 50/17) i Odlukom Općine (Službeni glasnik Općine Strizivojna 1/18), UNIVERZAL JE PRETHODNO SVAKU POSUDU ZA MIJEŠANI OTPAD OZNAČIO RFID ČIPOM, serijskim oznakom i bar kodom.

Svaki korisnik naknadno će potpisati Izjavu o načinu korištenja javne usluge skupljanja, odvoza i zbrinjavanja otpada.