Odlukom Općine Strizivojna na cijelom je području općine gospodarenje otpadom preuzeo Univerzal. Svako je kućanstvo dobilo nove posude za miješani otpad zapremine 120 L, o čijem broju pražnjenja ovisi konačna cijena usluge odvoza i zbrinjavanja otpada.

Prema Univerzalovu kalendaru odvoza otpada koji je nedavno stigao na sve korisničke adrese, u Strizivojni i Merolinu Sikirevačkom zelena će se posuda prazniti utorkom. Papir i karton Univerzal će ondje prikupljati svake treće srijede, a plastiku i plastičnu ambalažu s oznakama od 1 do 7 (u trokutiću) svakog trećeg petka.

Četiri odvoza miješanog aotpada korisnici s područja Općine Strizivojna plaćat će 62,17 kuna (s PDV-om). Cijena je po odvozu, kao i u ostalim općinama Đakovštine gdje Univerzal obavlja uslugu, 6,79 kuna, dok je minimalni dio cijene javne komunalne usluge 35,01 kuna.