Da su natpisi upozorenja o kretanju Strossmayerovim perivojem na vlastitu odgovornost postavljeni s razlogom, pokazao je pad starog stabla, svega dvadesetak metara od ulaza u perivoj iz Preradovićeve ulice. Suho je drvo oko 13.30 palo preko kovane željezne ograde na nogostup i prazno parkirališno mjesto, a zbog svoje je visine pokrilo cestu i zaustavilo promet. Na svu sreću, u trenutku njegova pada, iako se radi o frekventnome dobu dana, nije bilo pješaka ni automobila na kolniku. Stablo je, međutim, palo tik iza parkiranog vozila koje je prošlo neokrznuto. Univerzalovi su radnici brzom intervencijom sanirali mjesto pada, pa je i promet tom državnom cestom D46 nakon kratkog prekida ponovno normaliziran.

Univerzal je ovog petka trebao nastaviti uklanjanje starih, bolesnih i suhih stabala, koje je započelo prije petnaestak dana, ali zaustavile su ga primjedbe Inspekcije zaštite prirode na prethodno odobrenje županijskoga Upravnog odjela za prostorno planiranje, zaštitu okoliša i prirode o sanitarnoj sječi, redukcijskoj rezidbi i čišćenju krošanja drveća u Strossmayerovu perivoju, kaže direktor gradskog komunalca Stjepan Ripić. U međuvremenu je to odobrenje dopunjeno odredbom o sadnji školovanih zamjenskih sadnica iste vrste na mjestima s kojih se uklanjaju stara stabla u prvoj idućoj sezoni sadnje, pa su napokon stečeni svi uvjeti za nastavak radova.

Zbog današnjeg pada stabla, elaboratom označenog za sanitarnu sječu, komunalni radnici neće čekati petak, već će se cijeli proces ubrzati, pa se očekuje da će ponovno ući u Strossmayerov perivoj već sutra i prionuti “skidanju” 71 dotrajalog i opasnog stabla, najavljuje Ripić.