Pomicanjem kazaljki i prelaskom na ljetno računanje vremena produžuje se, kao i obično, vrijeme naplate usluge korištenja javnih parkirališta. Jeste li platiti parking Univerzalovi će kontrolori tako od ponedjeljka 1. travnja u svim parkirališnim zonama provjeravati od 7 do 20 sati, umjesto do 19 sati, kako je (bilo) u zimskom razdoblju.

Prvi je sat parkiranja besplatan samo u trećoj, zelenoj zoni u Splitskoj ulici uz Gradsku tržnicu, a parking se, osim kovanicama na parkomatima, može platiti na svim Univerzalovim blagajnama, SMS-om i aplikacijom PayDo na pametnome telefonu. Koristite li PayDo, ne plaćate naknadu mrežnome operatoru od 0,75 kuna, neizostavnu za poruku s informacijom o plaćenome parkiranju pri korištenju standardnog SMS-a.