Okupljanjem židovske zajednice i ove je prve lipanjske nedjelje na židovskom groblju održana komemoracija u znak sjećanja na đakovačke žrtve holokausta. Početkom 1940-ih u sabirnom logoru, koji se nalazio na prostoru nekadašnje Mašinske radionice, stradalo je 566 od oko 2.000 logoraša, većinom Židova iz Bosne među kojima su bili djeca, žene i starci. Mnogima je Đakovo bilo samo privremena postaja do Jasenovca i Auschwitza. Žrtve pokopane na ovdašnjem groblju u tajnosti je s osobnim podacima uspio popisati tadašnji grobar Stjepan Kolb, i to ga danas čini jedinstvenim u svijetu. Prigodnu je molitvu “među redovima” izgovorio glavni rabin za Hrvatsku Luciano Moše Prelević, a komemoraciji je uz predstavnike židovske zajednice iz Osijeka i Doboja nazočio gradonačelnik Marin Mandarić.

Prema Sporazumu sa Židovskom općinom Osijek iz 2014. Grad Đakovo vlasnik je čestice na kojoj se nalazi židovsko groblje, tada predano na upravljanje Univerzalu. Grad i Univerzal proteklih su godina u njegovo uređenje i redovito održavanje investirali znatna sredstva, a posljednje je u nizu ulaganja 2019. bio nogostup od 130 metara, koji se proteže od židovskog sakralnog objekta do spoja s dječjim rimokatoličkim grobljem.