Uoči blagdana Svih svetih, kad groblja postaju mjesta brojnijih okupljanja, nacionalni je Stožer civilne zaštite zbog pogoršanja epidemiološke situacije u cijeloj zemlji donio odluku kojom se propisuje obvezno nošenje medicinske maske ili maske za lice tijekom boravka na grobljima. Primjenu ove obveze u razdoblju od 31. listopada do 2. studenoga pojačano će nadzirati civilna zaštita i policija. Prilikom dolaska na groblje Stožer je ponovno pozvao i na održavanje neophodnoga međusobnog razmaka od minimalno 1,5 metra za sve koji nisu članovi iste obitelji ili skupine, kao i na poštivanje ostalih protuepidemijskih mjera.

Univerzal preporučuje građanima da, ako su u mogućnosti, počivališta dragih osoba posjete ususret danu Svih svetih (30. i 31. listopada) ili na Dušni dan 2. listopada, kada su inače manje gužve. Starijim sugrađanima zbog zaštite vlastitog zdravlja savjetujemo da posjete groblju ovaj put izostave, jer odnijeti cvijeće i zapaliti svijeće umjesto njih zasigurno može netko mlađi iz obitelji. Komunalni radnici također će motriti situaciju na grobljima i angažirati se oko sprječavanja nastanka gužvi, dok će na ulazima u Gradsko groblje biti postavljena sredstva za dezinfekciju ruku.

Radi sprječavanja širenja infekcije koronavirusom, groblja nikako ne smiju pohoditi osobe koje imaju povišenu tjelesnu temperaturu ili neke od simptoma Covida-19.

Odluka Stožera civilne zaštite RH, 25.10.2020.