Gradski su bazeni početkom prošlog vikenda zabilježili 20.000-tog posjetitelja! Od otvorenja sezone 29. svibnja do srijede 25. kolovoza na bazenima je boravilo 22.500 ljudi, što je za Univerzal pokazatelj dobre, uspješne sezone. Unatoč koronavirusu, zbog kojeg i dalje vrijede epidemiološke mjere na otvorenom, ograničenja u dnevnom broju posjetitelja i za sat vremena kraće radno vrijeme radi dezinfekcije, ovog je ljeta đakovačko javno kupalište na 80% posjećenosti u odnosu na isto razdoblje lani.

Na prvi top-vikend s 2.200 evidentiranih kupača čekalo se nešto duže nego inače, sve do vikenda od 31. srpnja do 2. kolovoza. Prati ga odmah onaj sljedeći s 1.600 posjetitelja. Najčešći su bazenski gosti djeca i mladi, no često su tu i cijele obitelji; primjerice, njih 50 odlučilo se za sezonsku obiteljsku ulaznicu koja pokriva kupanje i odmor na Gradskim bazenima tijekom cijelog ljeta. Osim domaćih gostiju, tradicionalno, za vrućih i sparnih dana po osvježenje u Đakovo dolaze posjetitelji iz okruženja, a najviše s brodske i vinkovačke strane. Tako je bilo i 29. srpnja, kada je na bazenima boravilo 700-tinjak kupača, što je za jedno poslijepodne izvrstan rezultat. Slično se ponovilo i 13. kolovoza, na granici dopuštene dnevne posjećenosti o kojoj bazensko osoblje posebno vodi računa.

Veliko je zanimanje ponovno očekivano pobudio spust aquaganom, o čemu svjedoči gotovo tisuću već iskorištenih narukvica!