Uoči Dana planeta Zemlje, učenici završnih razreda Ekonomske škole “Braća Radić” i ove su godine, uz Univerzalovo pokroviteljstvo, na zelenoj površini Gradskih bazena zasadili Drvored generacije 2018./19. Novi drvored čini šest stabala kuglastog javora koje je mladim ekonomistima, kao i trajne ploče s oznakom pripadnosti svakog stabla pojedinom generacijskome odjeljenju, osigurao gradski komunalac. Najzahtjevniji je dio posla maturantima bio iskopati rupe za sadnice, pri čemu se ipak tražila iskusnija ruka, a kasnije je sve išlo jednostavnije.

Sadnjom drveća kod učenika se razvija osjećaj za suživot s prirodom i odgovornost življenja, dok svako stablo generacije doprinosi konstruktivnoj uspomeni srednjoškolsko doba kao najljepše razdoblje života, kaže voditeljica ovog ekološkog projekta Bernardica Šušak.

Na travnjaku nasuprot ulaza na Gradske bazene sada su već drvoredi 4E1, 4E2, 4Pt, 4K1, 4K2 i 3Pr razeda triju generacija, koji bi vrlo lako za koju godinu mogli postati Park generacija.