Prigradsko je groblje u Ivanovcima prvo groblje na đakovačkom području za čiju se rekonstrukciju, koja se ovih dana završava, koristi europski novac. Za investiciju vrijednu 522.000 kuna (bez PDV-a) bespovratnih je 85% sredstava stiglo iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj (EAFRD), što je zasluga Univerzalove administrativno-pravne službe. Izvođač radova Igor obrt već je dovršio novih 300 dužnih metara nogostupa s istom kompozicijom opločnika kao na Gradskom groblju u Đakovu, a uklonjena je i živa ograda na uličnoj strani, koju će do blagdana Svih svetih zamijeniti žičana. Preostaje još dotad sadnja zelenila, dovršetak nove rasvjete i postavljanje velikoga granitnog križa. Uređenje ivanovačkoga groblja podrazumijeva i njegovo opremanje klupama i koševima za otpad.

– Gotovo 444.000 kuna su bespovratna eurosredstva! Razlika od 78.000 kuna do pune cijene projekta pokriva se sredstvima državnog proračuna iz nacionalnog Programa ruralnoga razvoja 2014.-2020. Ovo je golem Univerzalov uspjeh jer, zahvaljujući postignutome, komunalcu preostaje jedino trošak PDV-a. S druge strane, mještani Ivanovaca imat će napokon lijepo uređeno groblje s vrlo razgranatom mrežom nogostupa, što se na mjesnim grobljima rijetko susreće, kaže Univerzalov direktor Stjepan Ripić.