Dodjelom diplom(ic)a za sudjelovanje i uspješno snalaženje na ledu, koje je primilo tridesetero djevojčica i dječaka u dobi od 6 do 12 godina, jučer je završena Univerzalova Mala škola klizanja.

Ni hladan vjetar, ni pokoji nes(p)retan pad u pet dana školice na gradskom klizalištu nisu ni na trenutak umanjili želju ushićenih polaznika za stjecanjem osnovnih vještina, svladavanjem klizanja bez ikakvog straha od gubitka ravnoteže, izvođenjem figura poput “ribica” i “aviončića”, ali i otkrivanjem novih mogućnosti koje donosi radost klizanja, poput plesanja na ledu. Njihovo je napredovanje bilo više nego očito.

Djeca presretna, roditelji zadovoljni, a zadovoljni su bili i osječki treneri Neven i Filip Zafred koji su s polaznicima podijeljenima u dvije grupe proveli gotovo cijeli tjedan. Osim što se zaista lako uči, klizanje ima višestruke koristi za zdravlje, kažu treneri – jača mišiće nogu i djeluje kao dobar mentalni trening kojim se uspješno rastjeruje stres i jača samopouzdanje.

Organizator Univerzal svoj je djeci omogućio nove klizaljke i svakog ih dana, po završetku treninga, počastio toplim pecivom i sokom, malom okrjepom koju nitko nije htio propustiti.