Sezona kolinja donosi poznate probleme zbrinjavanja svinjskih ostataka koji se ne mogu iskoristiti u proizvodnji mesnih prerađevina. Korisnicima s komunalnog područja Đakova stoga Grad i njegov komunalac Univerzal ponovno omogućuju odlaganje animalnoga otpada bez naknade i, što je još važnije, štetnoga utjecaja na ljudsko zdravlje i prirodu. Animalni otpad svi korisnici Univerzalovih usluga mogu zbrinuti u posebnim spremnicima na odlagalištu Viitka od ponedjeljka do petka od 7 do 15 sati i subotom od 7 do 12 sati.

Preporučuje se i najpraktičniji je dovoz otpadnog svinjskog sadržaja u plastičnim posudama, dok je, doveze li se otpad u vreći, vreću potrebno isprazniti u kontejner. Sav će prikupljeni animalni otpad preuzeti i obraditi za to specijalizirana tvrtka.