Prvih je uspješnih deset godina Sajma poljoprivrede, obrtništva i gospodarstva pokazalo da Đakovo Expo itekako ima perspektivu, ali i svoje mjesto u regionalnome kalendaru sajmovanja. Novim je konceptom Expo lani sadržajno proširen i smješten u zatvorenu jahaonicu Državne ergele. Ondje će se održati i ove godine 10. i 11. svibnja u organizaciji Grada Đakova i Poduzetničkog centra, te uz suorganizaciju Državne ergele, Univerzala i Turističke zajednice.

Njegov potencijal prepoznaju domaći obrtnici, obiteljska poljoprivredna gospodarstva, mali i srednji poduzetnici, pa zanimanje za Đakovo Expo, iz čijega su naziva po novome ispuštene “Zlatne ruke”, neprestano raste.

Dvodnevna manifestacija bit će otvorena u petak u 10 sati na sajamskoj pozornici jahaonice, nakon čega će proizvode i usluge posjetiteljima predstaviti 50-ak prijavljenih izlagača. Najzanimljiviji je dio prvog dana manifestacije 2. Bambino kup, revijalna izložba teladi koju će Ergelinim hipodromom provesti mali farmeri. O IAKS mjeri 10 ruralnog razvoja na području poljoprivrede, okoliša i klimatskih promjena predavat će Katica Maras i Damir Babić, proizvode HAMAG BICRO-a s posebnim osvrtom na kredite za ruralni razvoj predstavit će Mario Turalija, dok će o programu stručnog osposobljavanja i zapošljavanja hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji govoriti Sanja Ivković iz Ministarstva branitelja. U zabavnom programu od 16 sati, što je ovogodišnji novitet, nastupaju KUD Perkovčani iz Novih Perkovaca te Đakovačke mažoretkinje i Plesna skupina Miha KUD-a Sklad.

Za subotu je u 11 sati pripremljena frizersko-modna revija učenika Srednje strukovne škole Antuna Horvata, OŠ “Matija Gubec” Piškorevci i polaznika dječjih vrtića. Šećer ovaj put doslovno stiže na kraju uvijek izvrsno posjećenim Festivalom čokolade u 13 sati.