Uoči nove sezone, gradski je komunalac Univerzal predstavio mehanizaciju pripremljenu za održavanje i čišćenje gradskih, lokalnih i nerazvrstanih cesta, pješačkih zona, nogostupa, parkirališta te ostalih javnih površina u zimskim uvjetima.

Provjeru spremnosti Zimske službe obavili su dogradonačelnik Antun Galić, pročelnik Odjela za komunalne djelatnosti Damir Burilo i načelnik Policijske postaje Rudolf Kolarić.

S operativom koju čini 15 strojeva potpuno opremljenih za pluženje i posipavanje, rekao je Univerzalov direktor Stjepan Ripić, Zimska je služba spremna promptno reagirati, osigurane su dostatne količine soli i sipine, a prioriteti u čišćenju snijega bit će prostori oko vrtića, škola i drugih objekata od javnog interesa.

Novost je primjena otopine kalcijevog-klorida u održavanju novoobnovljenog Strossmayerovog trga, kako bi se spriječilo smrzavanje i omogućilo lakše čišćenje tog prostora, na kojemu će se odvijati glavnina adventskih programa u Đakovu.