Đakovačka groblja, Gradsko groblje i groblja svih prigradskih naselja, uoči blagdana Svih svetih 31. listopada i na sâm blagdan (1. studenoga) ostaju otvorena cijelu noć. Groblja su mjesto posebnih sjećanja, tišine, spokoja i molitve. Kako su ovih dana najposjećenija u godini, bit će otvorena 24 sata.

I na Dušni dan (2. studenoga) vrata svih naših grobljâ ostaju otvorena duže nego što je uobičajeno.

Gradsko groblje Đakovo, danas jedno od najljepše uređenih groblja u Hrvatskoj, otvoreno je daleke 1780. godine i kao multikonfesionalna cjelina predstavlja jedinstveno ovakvo groblje u svijetu. Spoj je rimokatoličkog, pravoslavnog, židovskog i islamskoga groblja, a njegov je integralni dio, uz grobnicu stolnog kaptola, groblje Milosrdnih sestara svetog Križa.

Uklanjanjem ograda, koje su postojale dugi niz godina, kao posljednje počivalište pripadnika različitih religija svijetao je primjer interkulturalnog dijaloga.