Ministarstvo graditeljstva odobrilo je Univerzalu nominirane projekte energetske obnove za još osam stambenih zgrada, ukupno vrijednih čak 10 milijuna kuna. Posao na koji mogu računati domaći građevinari zgradama 2, 6, 7, 20, 22, 23 i 24 na Vijencu kardinala Stepinca, te u Ulici kralja Tomislava 3, donijet će nove vizure, a njihovim stanarima prepolovljene režijske troškove i veću vrijednost nekretnina, najavili su s press konferencije gradonačelnik Zoran Vinković i direktor gradskog komunalca Mile Kaselj.

Grad Đakovo i Univerzal su za projekte obnove osigurali bespovratnih 5,8 milijuna kuna iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Početak se radova može očekivati odmah po okončanju natječaja za izvođače. Grad će, poručio je Vinković, vlasnicima stanova sufinancirati razliku sredstava potrebnih za realizaciju energetske obnove “pokrivanjem” 3% kamate na kredite poslovne banke, za koje nisu potrebni nikakvi instrumenti osiguranja.